W czasie deszczu dzieci się… nie nudzą!

Dzisiejsze zajęcia zdecydowanie to potwierdziły. Warsztaty ceramiczne prowadziła pani Beata Handziak, pasjonatka rzemiosła ceramicznego i to był kolejny strzał w dziesiątkę!

 

Większość uczestników do tej pory nie pracowała w tak aktywny sposób z gliną. „Z niczego – coś” – tak brzmiał tytuł warsztatów i rzeczywiście ze stosu gliny powstawały małe cudeńka. Pani Beata opowiedziała na początek, jak pracuje się z gliną, jakie ma ona właściwości i jak wiele można z niej tworzyć.

Artyzm, pasja i życzliwość pani Beaty były wszechobecne. Kiedy obserwujemy, że dzięki zaangażowaniu powstaje coś nowego, ciekawego i twórczego, inspiruje nas to do podejmowania wyzwań. Tak było podczas dzisiejszego spotkania. Wszyscy byli zaangażowani najpierw w tworzenie wielu ciekawych zwierzątek, zarówno prawdziwych, jak i tych wyobrażonych, a później – niepowtarzalnego zastępu skrzydlatych aniołów.

W ten sposób po raz kolejny udało się skrzętnie zaplanowane przedsięwzięcie. Nasz wyjątkowy gość, pani Beata otrzymała owacje na stojąco i zostaje wpisana na naszą projektową listę osób „Godnych naśladowania”.

Pięknie dziękujemy za dzielenie się swoją wiedzą, umiejętnościami i radością tworzenia! Dla nas wszystkich, a przede wszystkim dla dzieci, uczestników warsztatów, była to kolejna możliwość do obudzenia w sobie nowych zainteresowań, pasji i samorozwoju. Dodajmy, że na w pełni końcowe efekty ceramicznych prac przyjdzie nam jeszcze poczekać, kiedy to zwierzęta i anioły zostaną utrwalone z pomocą specjalnego pieca. Wtedy z plastycznej gliny powstaną solidne i twarde figurki.

 

2 thoughts on “W czasie deszczu dzieci się… nie nudzą!”

 1. Witam,
  chciałem podziękować za możliwość uczestniczenia mojego wnuka w warsztatach ceramicznych. Mimo deszczowej pogody impreza była radosna i twórcza.
  Jednocześnie podziwiam wkład Pań w działalność na rzecz dzieci i społeczności.
  Doceniam zaangażowanie , pomysły, cierpliwość i zrozumienie.
  Serdecznie gratuluję strony internetowej , gdzie młodzież szkolna i nie tylko , mając wgląd uczą się nowego spojrzenia na rzeczywistość i są pobudzani do myślenia, samodzielności, wysiłku intelektualnego.
  Jeszcze raz gratuluję, życząc dalszych sukcesów.
  Dziadek

  1. Bardzo dziękujemy za miłe słowa 🙂 Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas pozostanie w pamięci uczestników na długo. I mamy nadzieję, że to nie ostatni taki projekt!

   Pozdrawiamy serdecznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *