Historia warkoczem spleciona

„Naprawdę to się stało i my jesteśmy w salonie fryzjerskim? To świetne wrażenie być tutaj z panią Lidią i się uczyć” – to słowa dziewczynek zasłyszane podczas warsztatów fryzjerskich.

 

Nasza projektowa  „Historia warkoczem spleciona” rzeczywiście toczyła się w Salonie Fryzjersko – Kosmetycznym u pani Lidii Jarzyńskiej-Rzepko w Leżajsku.

Co to jest warkocz, kto i kiedy go najczęściej nosi? Z ilu pasemek się składa? Jak go zaplatać?

Pani Lidia, mistrz fryzjerstwa opowiadała uczestnikom warsztatów o historii warkocza, jego rodzajach, kształtach i stylizacji fryzur z warkoczem w roli głównej.

I zaczęły się praktyczne zajęcia wyplatania, a pani Lidia tworzyła niepowtarzalne warkoczowe stylizacje.

Wiemy, że należy dbać o siebie i swój wizerunek, a warkocz stwarza tu niesamowite możliwości. Dziewczynki uczyły się zaplatać warkocze sobie wzajemnie, ćwiczyły też na treningowych główkach fryzjerskich i to zajęcie najwyraźniej dawało im wiele radości. Dodatkowo w trakcie zajęć powstała plastyczna galeria, której treścią był oczywiście warkocz.

Okazało się, że praca fryzjera to bardzo aktywny, wymagający i kreatywny zawód. Pani Lidia obok wieloletniego doświadczenia, fachowej wiedzy i rozległych umiejętności z zakresu fryzjerstwa, posiada wspaniałe umiejętności komunikacyjne. Bo rozmowa z klientem, jego zrozumienie, tłumaczenie mu różnych zawiłości np. doboru fryzury do kształtu twarzy to nie lada sztuka. Przecież chodzi o to, by obie strony były zadowolone. To kolejne ważne przeżycia w naszym projekcie i niebagatelne doświadczenia, które mogą przydać się w codziennym życiu

I tak, jak zakładaliśmy emocji było co niemiara. Dzień warsztatów fryzjerskich w salonie z panią Lidią był tym, który dzieciństwu i młodości nadaje niepowtarzalnego kolorytu i radości.

Za zaproszenie nas do przeżycia „Historii warkoczem splecionej”, za pobudzenie aktywności i motywacji do działania oraz zarażanie pasją pani Lidii serdecznie dziękujemy i wpisujemy na naszą projektową listę osobowości „Godnych naśladowania”.

Nasze wspólne działania obejrzycie na zdjęciach.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *