I zatrzymał się czas…

„Zaczęło się fajnie dziać i tak już będzie. Dobrze, że wyszliśmy z domów. Nic lepszego nie mogło nas spotkać. Jak to dobrze być razem. To było takie radosne spotkanie”.

 

 

Czego chcieć więcej? To tylko kilka krótkich wypowiedzi uczestników projektu „Między nami w Międzyczasie” i jakże znaczących. Zainaugurowaliśmy projekt z warsztatami, które były bardzo oczekiwane. To już drugie tak aktywne wakacyjne działanie w Gminie Adamówka (pierwsze miały miejsce w 2020 roku).

Co robili uczestnicy zajęć? Na początek poznali zasady organizacyjne, aby wszystko między nami było jasne. Poznawanie się wzajemne, pobudzenie wrażliwości, zaciekawienia otaczającym światem, aktywność i współpraca to istotne zagadnienia, które będą w projekcie pielęgnowane.

Pierwsze warsztaty plastyczne „Czas w malarstwie” prowadziła edukatorka, osobowość roku 2020 w powiecie przeworskim w kategorii Kultura, entuzjastka działania, pasjonatka sztuk wszelakich – pani Elżbieta Starzak.

W Zagrodzie edukacyjnej „W Międzyczasie” znajduje się galeria prac plastycznych pani Elżbiety, a nazywa się „Barak” i tam właśnie wszystko zaczęło się teoretycznie. Podbudowa do działania jest bardzo ważna, a tam młodzi twórcy usłyszeli o barwach, przestrzeni, perspektywie i stylach w malarstwie.

Malowanie to przyjemny proces i zawsze należy myśleć. Trzeba być też odważnym i nie obawiać się, że coś nie wyjdzie. Uda się, jak tylko zechcecie” – mówiła pani Ela.

I tak plastycznie rozpoczęła się praca. Plener malarski to wspaniała edukacyjna zabawa i ileż było w niej poszukiwania, zaangażowania, skupienia, radości, zaciekawienia. I na płótnach zatrzymał się czas. Ukazany przez każdego inny element wrażliwości i aktywności pozwolił na powstanie wielobarwnego wernisażu prac na tarasie „Międzyczasu”. Jedno jest pewne… Udało się pobudzić ciekawość świata.

Uczestnicy projektu wspaniale wpisali się w plastyczne przedsięwzięcie, ale mieli też możliwość aktywności w „wolnej strefie”, gdzie również sami byli inicjatorami działań.

W czym tkwi tajemnica udanych wakacji? Trzeba dać dzieciom zajęcie, a będą zadowolone!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *