Tu każdy jest twórcą

Kolorowa przygoda na warsztatach plastycznych „Jestem twórcą” zaczęła się w Zagrodzie edukacyjnej „W Międzyczasie”.

 

Na początek byliśmy świadkami premiery bajki pani Elżbiety Starzak „O zaczarowanym pawiu Pawełku”, którą w skupieniu wysłuchali wszyscy uczestnicy warsztatów. I to właśnie ON – paw i jego niepowtarzalny urok stał się głównym tematem spotkania.

Chociaż nie zabrakło i innych interesujących „zwierzęcych” tematów, bo po zagrodzie oprowadzała i opowiadała wiele ciekawych historii pani Elżbieta – wspaniała i emocjonalna przewodniczka. Dzieci karmiły kozy, owce, a nawet… lamę. Dla wielu z nich była to pierwsza okazja do tak bliskiego spotkania z takimi zwierzętami.

A ponieważ paw Pawełek, mimo próśb i nawoływania nie zaszczycił nas widokiem swojego ogona, to dzieci wykorzystując swoją wyobraźnię, tworzyły piękne pawie z wielobarwnymi ogonami.

Na podsumowanie – emocjonalne „budowanie mostu”. Na soczystej trawie dzieci układały drewniane krążki tworząc drogę – most, po którym radośnie pląsali wszyscy niestrudzeni twórcy warsztatów.

Tu każdy jest ważny i każdy jest twórcą. Tutaj jak w życiu, liczy się wspólne planowanie, podejmowanie decyzji, zaangażowanie – bo razem jest łatwiej i efektywniej!

A na koniec mamy dla Was specjalną niespodziankę. Możecie przeczytać bajkę „O zaczarowanym pawiu Pawełku”, wystarczy, że klikniecie TUTAJ >>>

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *