Twórczy dzień w Nadleśnictwie Sieniawa

Zielona przygoda miała w czwartek swój ciąg dalszy. Śmiało można powiedzieć, że udało się wyśmienicie!

 

Oczywiście działo się wiele dobrego, spontanicznego, emocjonalnego… Na początek spacer po arboretum przy Nadleśnictwie Sieniawa, obserwacja, poszukiwanie i poznawanie ciekawych roślinnych materiałów. Panie Izabela Adamczyk i Marta Sęk zaplanowały „zapachowe koktajle” więc wspólnymi siłami powstawały mieszanki ziół, kwiatów, roślin łąki polskiej, gałązek, liści i kory drzew. Do moździerza ustawiała się kolejka i powstawały wielobarwne zapachy. Wokół roznosił się przyjemny zapach „naturalnych perfum”, a na „ławce zapachów” przy Nadleśnictwie tworzyła się niespotykana kolekcja, nazywana przez młodych twórców. I tak powstały: Mocna mięta,  Zapach lata, Zamknij oczy, Kwiatowa polana, Czosnkowo-miętowy, Niny i Klary, Bukiet polski, Odstraszacz komarów, Leśny piłkowy, Cynamonowe szaleństwo i Kwiatowy z miętową nutą.

„Spacer po linie” pobudził z kolei zmysły dotyku, słuchu, a nawet węchu. Wyzwanie było poważne, bo nie łatwo jest spacerować wśród drzew z zawiązanymi oczami.

Malowanie „znikających obrazów” przyrody przy użyciu kasz, zbóż, mąki, ziaren, przypraw i roślin przyniosło przednią zabawa, tym bardziej, że na koniec rzeczywiście, pod wpływem mocnych dmuchnięć, obraz znikał.

Przy wszystkich zabawach pobudzaliśmy zmysły, czyli te wyspecjalizowane zdolności, dzięki którym człowiek może sprawnie i bezpiecznie funkcjonować w otaczającej rzeczywistości.

Konkurs „Czy znasz ty las?” potwierdził, że dzieci były uważne i potrafiły przy zabawie nabywać wiedzę, a nagrody dla wszystkich laureatów ufundowało Nadleśnictwo Sieniawa.

Na podsumowanie wszyscy uczestnicy podziękowali animatorkom działań i leśnych przygód za super zabawę, wiele ciekawych wrażeń i wypełnienie naszych zajęć wspaniałą treścią.

Warsztaty przyrodnicze „Co w lesie piszczy?” możemy śmiało nazwać sukcesem i wielką zasługą pracowników Nadleśnictwa Sieniawa. Za współpracę w realizacji zajęć na ręce pana nadleśniczego Janusza Starzaka przekazujemy nasze wyrazy wdzięczności. Pięknie dziękujemy!

My tymczasem kontynuujemy nasze „Budowanie MOST-u” w ramach Bardzo Młodej Kultury. Warsztaty plastyczne w Zagrodzie edukacyjnej „W Międzyczasie” odbędą się już w środę (29 lipca) w godzinach 1100 – 1400.

Wszystkich rekrutowanych uczestników (posiadających nasze projektowe identyfikatory) – zapraszamy!

 

Fotorelacja z dnia w Nadleśnictwie Sieniawa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *