Zielona wyprawa – leśna radość

Jak zaprzyjaźnić dzieci ze światem przyrody? Zabrać je do lasu! W Leśnictwie Witoldówka dzieci miały okazję nie tylko słuchać, czy obserwować, ale przede wszystkim doświadczały.

Uczestnicy warsztatów przyrodniczych oddychali leśnym powietrzem, mogli poznawać leśne okazy, poszukiwali leśnych „skarbów”, wykonywali „zwierzęcą” gimnastykę, budowali żywe drzewo, spacerowali w koronach drzew z… lusterkiem na nosie. Dzisiaj też sprawdziliśmy, że w naszych lasach są już jedne z najsmaczniejszych grzybów, czyli borowiki!

Leśne tereny dają możliwość nie tylko przyswajania wiedzy z zakresu przyrody, ale też ogromną radość jaką należy czerpać z obcowania ze światem natury. Zajęcia przyrodnicze to łączenie wymiaru poznawczego z edukacyjną zabawą w leśnym terenie.

Warsztaty prowadziły panie Izabela Adamczyk i Marta Sęk, pasjonatki przyrody Nadleśnictwa Sieniawa. Śmiało można je nazwać osobami „Godnymi naśladowania”, tak jak szef Nadleśnictwa Sieniawa nadleśniczy pan Janusz Starzak, który odwiedził uczestników zajęć na leśnym szlaku.

Mamy nadzieję, że warsztaty z zakresu przyrody pobudzą, a może już wzmocnią istniejące zainteresowanie dzieci naukami przyrodniczymi i otaczającym nas światem fauny i flory.

Pięknie dziękujemy Nadleśnictwu Sieniawa za daną nam możliwość oddychania bogactwem natury i przeżywania leśnych radości.

Jutro warsztatów przyrodniczych ciąg dalszy. „Twórczy dzień w Nadleśnictwie Sieniawa”  z konkursem „Czy znasz Ty las?” odbędzie się w godzinach 1100 – 1400. Zapraszamy!

 

Fotorelacja z dnia w Leśnictwie Witoldówka:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *