Aniele, dodaj nam skrzydeł

„Anioły bieszczadzkie, bieszczadzkie anioły,
Dużo w was radości i dobrej pogody…”

 

Na warsztatach kreatywności zabrzmiała dziś piosenka „Bieszczadzkie anioły” zespołu Stare Dobre Małżeństwo, do której tekst napisał Adam Ziemianin.

Nasza przygoda z aniołami miała też iście niebiański przebieg. Pani Elżbieta Starzak, nasz ANIOŁ, opowiadała o aniołach wiele ciekawostek. Dowiedzieliśmy się kim są, co robią i jaki mają na nas wpływ. Przytaczała też cytaty, wspomniała modlitwę do Anioła Stróża, którą wielu pamięta z lat dzieciństwa. Mówiła o ulubionym obrazie Jacka Malczewskiego „Aniele, pójdę za tobą” i o tym, że angelologia to nauka o aniołach. Na podstawie wiedzy, powiedzeń i przemyśleń o aniołach, rozpoczęła się „Miedzy nami w Międzyczasie” rozmowa.

Jaki jest i z czym kojarzy się anioł? W Galerii Barak rozpętała się wspaniała burza pomysłów: dobro, skrzydła, niebo, ziemia, pomoc, cierpliwość, spokój, opieka, radość, wsparcie, uśmiech, podpora. Właśnie te słowa kojarzyły nam się z działaniem tych wyjątkowych istot.

 

Anioły czasem są wśród nas…

„Anioła można odnaleźć w drugim człowieku. W przyjacielu, który poklepie po ramieniu, w nieznajomym, który się do nas uśmiechnie, w pielęgniarce, która poprawi poduszkę, w mamie, która wysłucha”.

Gabriela Gargaś

„Przyjaciele są jak anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapomniały jak latać”.

Antoine de Saint – Exupery

Wiersz Doroty Gelner „Aniołki – Maluszki” czytała pani Małgorzata Leja.

 

I tak po części aktywności „teoretycznej” przeszliśmy do czynów, a była to rzeczywiście mozolna praca. Uczestnicy zajęć wykonywali anioły nową dla wszystkich techniką powertex, która jest wyjątkowo trudna. Przy olbrzymim zaangażowaniu wszystkich aniołeczków „Między nami w Międzyczasie” nie zabrakło dużo radości i dobrej pogody ducha. I dodatkowo przy naszym artystycznym przedsięwzięciu ćwiczyliśmy anielską cierpliwość!

A co to znaczy mieć anielską cierpliwość? To mieć ogromną cierpliwość, być bardzo wyrozumiałym, opanowanym i mieć dla siebie zrozumienie.

Po raz kolejny się przekonaliśmy, że potrafimy wspólnie tworzyć atmosferę życzliwości i zaangażowania. Tylko u nas i tylko „Między nami w Międzyczasie” wędrowały dzisiaj anioły, a my stworzyliśmy im niespotykaną anielską galerię.

Niech się nami opiekują anioły, niech się nam zdarzają w życiu, unoszą ponad codzienność, niech dodają nam wszystkim skrzydeł… tak bardzo teraz potrzebnych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *