Budka telefoniczna w lesie?

W Leśnym Resecie rzeczywiście wykonaliśmy budkę telefoniczną, czyli miejsce do przechowywania telefonów na czas codziennych zajęć. Budka  wykonana z drewnianych listewek została pięknie pomalowana.

Istota wszystkich zajęć polega na wszelakich aktywnościach pod PARASOLEM lasu. Punktem wspólnym przedsięwzięcia są cztery kompetencje XXI wieku, czyli takie  umiejętności poznawcze, które ułatwiają przystosowanie się do nowych sytuacji. Nazwane są 4K, czyli krytyczne myślenie, kreatywność, komunikacja i kooperacja.

Do takich działań zapraszamy, zachęcamy, motywujemy i to dzieje się najczęściej „mimochodem”. Poznajemy siebie wzajemnie, rozmawiamy, oddychamy lasem, słuchamy jego dźwięków, wspólnie pracujemy i bawimy się przy tym. Powstaje autorska ścieżka sensoryczna, a jej głównym atutem jest naturalność. Materiały do jej wykonania zostały znalezione, zebrane w lesie i z ziemi. Tu można się wyciszyć i wyluzować, można chodzić na bosaka, odkrywać i doświadczać skarbów lasu.

Nasz PARASOL rozkładamy przy pięknych okolicznościach przyrody w Leśnym Resecie – Gospodarstwie Agroturystycznym Pani Zofii Pokrywka. Dziękujemy za użyczenie uroczyska!